iDNES.cz

Slonice Delhi se prošla mezi návštěvníky, ústecká zoo oslavila den slonů

  15:48
V netradičním „oděvu“ a pomalovaná indickými motivy se dopoledne vydala slonice Delhi na procházku areálem ústecké zoo. Odpoledne pak předváděla různé cviky a točily se kolem ní i další aktivity, které připomněly dnešní Mezinárodní den slonů.

„Delhi je asijský slon, narodila se ve Vietnamu a malovali jsme ji takto asi čtvrt hodiny,“ řekla mluvčí zoo Věra Vrabcová.

Fotogalerie

Po procházce se zhruba šestatřicetiletá Delhi vážila kvůli soutěži, v níž mohli lidé její váhu tipovat a na vítěze čekal obraz, který sama Delhi namalovala svým chobotem.

Návštěvníci si také v doprovodu chovatelů mohli prohlédnout pavilon slonů i jeho zázemí.

Zkraje února v zoo uhynula slonice Kala, s níž tvořila Delhi nerozlučný pár kamarádek, a chovatelé se tak nyní Delhi mnohem víc věnují, aby nestrádala. „Péče je teď mnohem náročnější než o dva slony,“ podotkla Vrabcová.

Protože zoo nemůže chovat slonici samotnou, ta bude muset odejít jinam. Kam, se zatím neví.

„Ve dvou zahradách v Polsku a Německu to nevyšlo, nyní záleží, jakou koordinátor evropského chovu vybere. Na zimu se ale slonice stěhovat nemůže, proto předpokládáme, že ještě do jara u nás zůstane,“ poznamenala mluvčí.

Vedení Ústí řeklo, že krajské město o slony v budoucnu nepřijde. Otázkou je forma chovu. Ve hře je několik variant, třeba stádo samců. Záleží na finanční náročnosti a rozhodnutí zastupitelů.

zpět na článek