Po opravě trati pojedou vlaky z Rumburku do Velkého Šenova rychleji

  6:20
Na trati mezi Rumburkem a Velkým Šenovem budou vlaky v dohledné době jezdit rychlostí až 90 kilometrů za hodinu. Správa železnic se pustí do opravy 16 kilometrů dlouhého úseku za 347,7 milionu korun. Kvůli opravě je přerušen provoz vlaků, zpět na koleje se vrátí v polovině července.

Součástí stavebních prací bude výměna železničního svršku, nově tu bude zřízena takzvaná bezstyková kolej na betonových pražcích s pružným upevněním. V úsecích s menšími poloměry oblouků budou použity ocelové pražce.

„Projekt počítá i s opravou sedmi mostů a 16 propustků, opraví se celkem 20 železničních přejezdů a ve stanici Šluknov zastávka se upraví nástupiště pro zajištění bezbariérového přístupu,“ řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Díky úpravám se v úseku z Rumburku do Šluknova zvýší maximální rychlost z dnešních 60 na 90 a v úseku ze Šluknova do Velkého Šenova z 50 na 80 kilometrů za hodinu.

V rámci výluky se uskuteční i další opravné práce na trati mezi Rumburkem a Dolní Poustevnou, konkrétně rekonstrukce nástupišť ve stanici Šluknov, rekonstrukce mostu ve Vilémově a modernizace dvou železničních přejezdů.

Autor: