Řidič jel na Mostecku v protisměru a způsobil nehodu, hledá jej policie

  12:20
Policie na severu Čech hledá řidiče, který jel v sobotu v protisměru na hlavní silnici mezi Mostem a Chomutovem. Způsobil nehodu auta, před kterým se ve tmě náhle vynořil.

„Neznámý řidič vyjel v sobotu večer na silnici I/13 v Mostě zhruba v úrovni prodejny OBI do protisměru a ohrozil vozidla jedoucí směrem na Bílinu. Mimo jiné také řidiče BMW, který musel strhnout řízení na pravou stranu a na krajnici narazil do dopravní značky,“ řekl portálu iDNES.cz policejní mluvčí Daniel Vítek.

Nehoda se obešla bez zranění, celková škoda podle policie přesáhla 50 tisíc korun.

„Vůbec jsem nevěřil, že se něco takového může stát, ale naštěstí jsem v poslední chvíli zareagoval tak, jak to nejvíc šlo, a strhl jsem to,“ řekl řidič havarovaného auta televizi Prima.

Viníka, který jel v protisměru, policie zatím nenašla. „Přivítáme svědectví řidičů, kteří 11. ledna kolem 17:30 hodin silnicí I/13 mezi Mostem a Chomutovem projížděli,“ sdělil Vítek.   

K dopadení řidiče by podle policie mohly pomoci i záběry z palubních kamer. „Informace je možné sdělit buď na dopravní inspektorát v Mostě, nebo na linku 158,“ doplnil mluvčí policie.

Autor: