Při požáru bytu v Kadani se těžce zranil člověk, letěl pro něj vrtulník

  15:44,  aktualizováno  16:19
Kvůli požáru bytu v Kadani na Chomutovsku hasiči v sobotu odpoledne evakuovali osmnáct lidí. Jeden člověk byl velmi vážně zraněn a vrtulník letecké záchranné služby ho transportuje do mostecké nemocnice. Další dva lidé byli zraněni středně těžce, další lidé se nadýchali zplodin. Požár hasiči již zlikvidovali a příčinu vyšetřují.

Kvůli požáru bytu v Prunéřově, části Kadaně, hasiči evakuovali osmnáct lidí (27. června 2020). | foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

„Patnáct lidí je buď bez zranění, nebo se lehce nadýchalo zplodin. Mám potvrzené, že dva lidé mají středně težká poranění. Jeden člověk je velmi vážně zraněn a je nyní transportován vrtulníkem pražské letecké záchranné služby do mostecké nemocnice,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník.

Velmi těžce zraněný pacient je dospělý a dle mluvčího ho záchranáři museli napojit na přístrojovou podporu. Na místě události byly čtyři výjezdové skupiny záchranářů z Kadaně a z Chomutova.

Hořel byt v obytném domě části Kadaně Prunéřov. Kvůli nasazenému počtu hasičských jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. 

Hasiči požár lokalizovali po patnácté hodině, informovali na Twitteru. O hodinu později ho zlikvidovali.

„Příčina požáru se vyšetřuje, další bližší informace nemám,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Autor: