Policisté z Německa pronásledovali auto po dálnici D8. Skončilo na tunelu

  12:28,  aktualizováno  14:11
V neděli brzo ráno při pronásledování auta mířícího na české území z Německa došlo k jeho vážné havárii mezi tunely Panenská a Libouchec na dálnici D8. Auto skončilo na ochozu tunelu, jeho tříčlenná posádka skončila s lehkým zraněním v nemocnici.

U tunelu na dálnici D8 u Petrovic při pronásledování havarovalo auto. (1. srpna 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

„Po páté hodině ranní pak došlo při přeshraničním pronásledování k havárii vozidla BMW, jehož řidič mezi tunely Panenská a Libouchec najel na retardér, následně zřejmě v důsledku velké rychlosti přeletěl přes oplocení, několikrát se s autem převrátil a vozidlo zůstalo zdemolované stát na horní části tunelu,“ uvedl krajský mluvčí policie Daniel Vítek.

01.srpna 2021 v 11:02, příspěvek archivován: 01.srpna 2021 v 11:31

ÚSTECKÝ KRAJ - Při přeshraničním pronásledování došlo dnes ráno na dálnici E55 k havárii osobního vozidla. Na delší dobu je uzavřen tubus tunelu ve směru ze SRN, více ve zprávě: https://t.co/MVD3A36hH8 #policieulk https://t.co/zTetuTrCMF

Při nehodě se zranili tři lidé. „Utrpěli lehká zranění, kvůli vyloučení vážnějších zranění jsme je převezli do traumacentra Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem,“ řekl iDNES.cz mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Auto pronásledovali němečtí policisté. „Spolupracujeme s německými kolegy při objasňování jakékoliv protiprávní trestné činnosti, trestné řízení je neveřejné, takže k tomu nemám žádné další informace. Proč byl automobil pronásledován, nebudeme v současné době zveřejňovat,“ vysvětlil Vítek. 

Tunel ve směru z Německa zůstane uzavřen do středy, odborníci musí zkontrolovat technologická zařízení. Kolem poledne na místo dle informací Vítka zamířila těžká technika, aby havarované auto odstranila. „Může dojít k dopravním komplikacím,“ dodal. Po čtrnácté hodině policie na Twitteru informovala, že auto je již odstraněno. 

Navíc už předtím byl uzavřen tubus tunelu Panenská ve směru na Prahu. Doprava byla svedena do jednoho tunelu. „V sobotu večer kolem půl jedenácté došlo při přepravě nadměrného nákladu k poškození dopravního značení a technologického zařízení tunelu Panenská ve směru na Prahu,“ uvedl Vítek.

Autor: