Panelák v Děčíně hořel od zapáleného kočárku, policie hledá žháře

  13:10
Děčínští kriminalisté hledají žháře, který způsobil čtvrteční požár v panelovém domě v Májové ulici v Děčíně-Boleticích. Podle policie začalo hořet v přízemí domu a následně se kouř rozšířil do několika pater budovy.

K žádnému zranění nedošlo, někteří lidé se ale nadýchali kouře. | foto: HZS Ústeckého kraje

„Prvotní poznatky zjištěné na místě nasvědčují tomu, že mohlo dojít k úmyslnému zapálení kočárku v přízemí budovy,“ řekl mluvčí děčínské policie Daniel Vítek.

Oheň následně poškodil elektroinstalaci a kouř zamořil několik pater, takže hasiči museli evakuovat 95 lidí (o požáru jsme psali zde). Předběžná škoda byla zatím vyčíslena na půl milionu korun.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro zločin obecného ohrožení,“ sdělil Vítek. Pokud policie viníka dopadne, bude mu hrozit až osm let vězení.

Lidem ze zakouřeného a studeného paneláku město umožnilo přespat v hotelu Pošta. Nabídku využilo kolem 70 lidí, většinou rodiny s malými dětmi.

Podle mluvčího Děčína Luďka Stínila se mohli obyvatelé začít vracet do svých bytů po páteční dopolední kontrole a vyčištění společných prostor panelového domu.

Autor: