Zdrogovaný muž bodl strážníka do stehna, život mu zachránili kolegové

  16:26
Vážné zranění utrpěl jeden z mosteckých strážníků při víkendovém zásahu proti zdrogovanému muži, který předtím vyhrožoval své partnerce. Útočník ho bodl nožem do stehna. Dalšího strážníka pak kousl jeho pes, třetí má zraněné koleno.

Podle informací, které policie k případu zveřejnila, se třiačtyřicetiletý muž v noci na neděli v jednom z bytů v ulici Budovatelů nejprve pohádal se svou partnerkou a následně jí vyhrožoval. 

„Podle dosavadních zjištění ji nutil, aby s ním šla ven a vyhrožoval jí zabitím a podpálením jejich bytu, pokud tak neučiní,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že muž se v bytě vybavil třemi kuchyňskými noži.

Žena svého partnera poslechla a šla s ním před dům. Když však přijeli policisté, které patrně přivolal někdo ze sousedů, vyšly jejich výzvy vůči muži naprázdno. Posílal na ně svého bojového psa.

„Posléze z místa odešel do domu a druhým vchodem utekl. Na útěku ho u stadionu spatřila hlídka strážníků, na jejich výzvy muž nereagoval a utíkal až do Moskevské ulice, kde byl obklíčen společnými hlídkami policistů a strážníků,“ popsala Světláková.

I tady se ale hrubián odmítal vzdát. Znovu chtěl na muže v uniformách poslat psa a v ruce držel jeden z nožů. „Hlídkám se podařilo oddělit agresivního psa, pomocí donucovacích prostředků svedly podezřelého na zem a odzbrojily ho,“ sdělila Světláková.

Jenže strážci zákona netušili, že má muž u sebe další nůž. Když už ležel na zemi, vytáhl ho a bodl zasahujícího strážníka do stehna. „Způsobil mu masivní krvácení s přímým ohrožením života. Přítomní policisté mu na místě poskytli první pomoc. Podle lékaře mu tím zachránili život,“ doplnila Světláková.

Dalšího ze strážníků kousl zmíněný pes, který poté skončil v útulku. „Nešlo ale o nějaké dramatické zranění, nezpůsobil mu tržnou ránu,“ upřesnil ředitel mosteckých strážníků Jaroslav Hrvol. Jeho další podřízený si při zásahu poranil koleno.

Muže, jenž měl pozitivní test na návykové látky, policisté obvinili z násilí proti úřední osobě, vydírání a výtržnictví. Hrozí mu až dvanáctiletý trest. V minulosti už byl několikrát trestaný. Policie podala návrh na vzetí do vazby.