Opilý otec brutálně napadl kojence. Patrně mu vadilo, že holčička plakala

  10:10,  aktualizováno  12:40
Z pokusu o vraždu obvinili kriminalisté dvaatřicetiletého muže, který podle vyšetřovatelů na přelomu dubna a května v Chomutově napadl svoji dcerku. Dítěti v kojeneckém věku způsobil opilý muž vážná zranění. Nyní mu hrozí až dvacet let vězení nebo i výjimečný trest.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr NovotnýMAFRA

„Podle dosud získaných důkazů měl dítěti v kojeneckém věku způsobit velmi závažná zranění. Důvodem zřejmě bylo, že holčička plakala a muž, který byl pod vlivem alkoholu, ji kvůli tomu brutálně napadl,“ sdělil mluvčí krajské policie Daniel Vítek.

Dítě podle policie utrpělo vážná, život ohrožující zranění s nejistou prognózou dalšího vývoje. V současnosti je holčička hospitalizovaná.

Policisté podezřelého zadrželi a navrhli jeho vzetí do vazby. Důvodem bylo to, že na svobodě by mohl v protiprávním jednání pokračovat, protože v rodině je další malé dítě.

„Soudce však návrh neakceptoval a muže jsme proto museli za zadržení propustit, bude tak stíhaný na svobodě,“ dodal Vítek.

Soud muži zakázal styk s rodinou

Proč obviněný muž není stíhaný vazebně, vysvětlil mluvčí chomutovského soudu Petr Vaněk.

„Přestože se jedná o zvlášť závažný zločin, souběh okolností důkladně zjištěných v průběhu vazebního zasedání, umožnil vazbu nahradit kumulací trestněprávních institutů, jež v důsledku poskytují vyšší míru korekce chování obviněného bez nutnosti jeho omezení na osobní svobodě, zároveň s vyloučením nebezpečí pro jiné osoby,“ uvedl Vaněk.

Jinými slovy, soud muže vykázal z domova, zakázal mu styk s rodinou, nařídil dohled probačního úředníka a také pravidelné kontroly požívání alkoholu.

„Soud náš návrh na vzetí obviněného do vazby neakceptoval, nicméně vazební důvody shledal a vazbu nahradil alternativními možnostmi,“ sdělil portálu iDNES.cz žalobce z krajského státního zastupitelství Jan Svoboda.

Státní zastupitelství se s tím ztotožnilo a nepodalo stížnost. Rozhodnutí soudu o stíhání na svobodě je tak pravomocné.

Autoři: ,