Novým Podnikatelem roku Ústeckého kraje je Martin Hausenblas

  10:30,  aktualizováno  11:23
Podnikatelem roku 2020 Ústeckého kraje se stal Martin Hausenblas ze společnosti Malfini, která je jedním z nejvýznamnějších výrobců a dovozců reklamního textilu ve střední Evropě. Martin Hausenblas zároveň stojí za zrodem populární aplikace Liftago pro objednání taxi služby.

Martin Hausenblas s cenou pro Podnikatele roku 2020 Ústeckého kraje (23.3.2021) | foto: EY

Své vítězství v Ústeckém kraji oslavil Martin Hausenblas už potřetí.

Nezávislá porota, jíž předsedal loňský celostátní vítěz a držitel titulu EY Podnikatel roku 2019 České republiky Oliver Dlouhý z Kiwi.com, ocenila u Martina Hausenblase nejen jeho podnikatelské aktivity, ale především jeho celospolečensky prospěšné počiny v environmentální oblasti, rozvoji Ústeckého regionu nebo jeho účast u zrodu celosvětově známého projektu Covid Czechia a kampaně #Masksforall na podporu nošení roušek, které v době pandemie zásadně přispěly k ochraně zdraví doma i ve světě. 

 „Srdce Martina Hausenblase bije pro Ústecký kraj a Martin intenzivně pracuje na tom, aby se Ústí nad Labem stalo centrem čistých technologií,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodává: „Martin Hausenblas na dobročinné účely nedávno odkázal zhruba třetinu svého majetku a do budoucna tuto částku plánuje navýšit, což rovněž považuji za velice inspirativní počin.“

Za klíčové pro rozvoj podnikání v Ústeckém kraji považuje Martin Hausenblas rozvoj výuky němčiny, který by umožnil kraji stát se mostem mezi Německem a zbytkem Česka, a také rozvoj vysokorychlostní železnice.

V Ústeckém kraji se regionální vítěz vyhlašuje pravidelně. Loni zde uspěl Vlastimil Sedláček, majitel lounské společnosti Seko Aerospace, před ním například Hynek Sagan ze společnosti Armex Oil.

V čele poroty, která kromě regionálních premiantů vybírala i celorepublikového vítěze, zasedl Oliver Dlouhý (Kiwi.com) a spolu s ním i další držitelé titulu EY Podnikatel roku, jako například František Piškanin z firmy Hopi, Zbyněk Frolík z Linetu či spoluzakladatel Avastu Eduard Kučera.

Národní vítěz bude vyhlášen 7. dubna a v červnu 2021 se následně zúčastní světového finále v Monte Carlu.

Autor: