iDNES.cz

Průzkum ho zdržel, ceny prodražily. Parkoviště u centra Ústí dokončí v létě

  18:56
Do konce srpna má být hotové záchytné parkoviště v Přístavní ulici v Ústí nad Labem, které by mohlo pomoci alespoň částečně vyřešit špatnou parkovací situaci ve městě. Náklady na vybudování odstavné plochy nedaleko hlavního vlakového nádraží se oproti původním plánům skoro zdvojnásobily.

Stavba záchytného parkoviště v Přístavní ulici v Ústí nad Labem. | foto: Vladěna Maršálková, MF DNES

Radní krajské metropole proto schválili převod dalších čtyř milionů korun na dokončení akce.

„Cena se musela navýšit kvůli přeložce sítí i pokrytí zvýšených cen stavebních materiálů. Museli jsme tak reagovat, aby práce skončily včas a byly v požadované kvalitě,“ řekl primátor Petr Nedvědický (ANO).

Cesta k placenému parkovišti s 80 místy byla dlouhá, město nejprve v dubnu 2017 plochu po bývalém autobazaru koupilo od Českých drah za 820 tisíc korun. V říjnu 2020 byla na stavbu uvolněna částka 4,39 milionu korun.

Samotná stavba začala loni, ale krátce po jejím zahájení byla přerušena kvůli zoologickému průzkumu, zda zde nejsou chráněná zvířata, což se nepotvrdilo. Práce tak mohly pokračovat zhruba s půlročním zdržením až od října.

Protože došlo k růstu cen na stavebním trhu, jsou dnes náklady na stavbu 8,5 milionu.

Schválen už byl i ceník parkování. „Základní tarif je 20 korun za započatou hodinu a 100 korun za celodenní stání,“ uvedl vedoucí odboru dopravy a majetku Dalibor Dařílek. Ceny platí ve všední dny od 7 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 13 hodin.

Autor:
zpět na článek