Recidivista po propuštění nedostal dávky, vyhrožoval vystřílením úřadu

  13:20
Necelé dva měsíce na svobodě si po propuštění z vězení užil 61letý recidivista. Ve středu ráno zavolal na jeden z teplických úřadů a poté, co mu úřednice sdělila, že nedostane sociální dávky, jí vyhrožoval vystřílením pracoviště. Ještě ten den byl znovu za mřížemi.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

„V minulosti dvacetkrát trestaný muž je podezřelý, že ve středu ráno telefonicky vyhrožoval ‚vystřílením‘ pracovnici teplického úřadu, a to poté, co mu sdělila, že nemá nárok na žádné dávky hmotné nouze,“ sdělil  mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Vzhledem k mužově pestré trestní minulosti, ve které hrály prim trestné činy násilného charakteru, bylo podle policistů nutné brát výhrůžky zcela vážně. „Policisté po podezřelém začali ihned intenzivně pátrat a už šest hodin po telefonátu byl zadržen,“ podotkl Vítek.

Recidivistu vyšetřovatel obvinil z nebezpečného vyhrožování, za které muži hrozí další rok ve vězení. 

„Přestože trestní zákoník stanoví za nebezpečné vyhrožování maximálně roční trest odnětí svobody, s ohledem na trestní minulost obviněného a další okolnosti případu zaslal vyšetřovatel státnímu zástupci návrh na podání podnětu k vzetí obviněného do vazby,“ doplnil Vítek. 

Autor: