V Chřibské vzplanul rychlík Arrivy, shořela celá jeho motorová část

  20:22,  aktualizováno  21:20
Ve stanici Chřibská na Děčínsku v pátek večer shořel rychlík společnosti Arriva mířící ze Šluknova do Kolína. Důvodem byla technická závada na motorové jednotce. Žádný z cestujících nebyl zraněn.

ilustrační snímek | foto:  HZS Ústeckého kraje

„Po půl šesté došlo ke vzplanutí rychlíku mířícího ze Šluknova do Kolína. Cestující i personál stihli vystoupit, nikdo nebyl zraněn, nikomu se nic nestalo,“ uvedl mluvčí skupiny Arriva ČR Jan Holub. Z důvodu rozsahu požáru už nebude podle něj možné jednotku zprovoznit. 

„Byla tam technická závada na motorové jednotce,“ sdělila pro iDNES.cz mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová. Zároveň uvedla, že právě motorová část jednotky celá shořela. „Ve vlaku bylo osm cestujících a všichni vyvázli bez zranění. Na drážní infrastruktuře, tedy majetku SŽ, nevznikla žádná škoda,“ dodala.

Podle krajských hasičů již před jejich příjezdem všichni cestující bezpečně opustili vlak a shromáždili se v nedaleké zastávce Chřibská. „Provoz na trati musel být zastaven. K hašení byly použity dva proudy hasební látky za použití dýchací techniky, místo zásahu muselo být osvětlováno osvětlovacím agregátem a používána termokamera,“ informoval Milan Rudolf od krajských hasičů Ústeckého kraje. 

Požár podle něj byl  lokalizován v 18:20 a v 19:15 hodin byly hasební práce ukončeny. „K uhašení vlakové soupravy bylo potřeba 20 tisíc litrů vody. Při zásahu nedošlo ke zranění. Příčina vzniku požáru je v šetření. Předběžná škoda je 15 milionů korun,“ řekl Milan Rudolf.

15.ledna 2021 v 18:38, příspěvek archivován: 15.ledna 2021 v 20:11

Trochu problém, naštěstí snad bez zranění. Ve Chřibské (Děčínsko) vzplál před šestou večer rychlík společnosti @ArrivaCz . Nejsem autorem fotek, kolují v drážním prostředí a jsou autentické. @CT24zive https://t.co/wjZbKfzqoK

Příčina celé události je předmětem šetření.

Provoz na trati mezi Jedlovou a Rybništěm je aktuálně zastaven, předpokládaný konec mimořádnosti uvádí web Českých drah v 21:30. Provoz je řešen náhradní autobusovou dopravou.

Autoři: ,