Most zjišťuje, kde se lidé cítí dobře a kterým místům se raději vyhýbají

  11:57
Mostecká radnice v těchto dnech zjišťuje, kde jsou ve městě místa, kam lidé chodí rádi, a naopak kterým územím se raději vyhýbají. Obyvatelé Mostu mají příležitost až do konce prosince vyplnit takzvanou pocitovou mapu, která pomůže vedení města i městské policii při plánování rozvoje jednotlivých lokalit.

Centrum města Most, pohled z magistrátu | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Získané informace využijeme pro plánování práce městské policie a také jako tipy pro rozvoj našeho města,“ uvedl mostecký primátor Jan Paparega (ProMOST).

Obyvatelé Mostu mohou jednoduše přes odkaz na městském webu přejít na specializovanou internetovou stránku. Tam pak mohou pomocí barevných bodů označit místa, kde se podle jejich názoru například zhoršila za poslední tři roky bezpečnost, kde vnímají přechody pro chodce přes komunikace jako nebezpečné, kde by chtěli lepší osvětlení okolí nebo naopak, kde je z jejich pohledu ve městě příjemně.

Na základě získaných poznatků pak bude vedení města řešit s městskou policií nejvíce problémová místa z hlediska bezpečnosti i pocitu bezpečí obyvatel.

Radnice zároveň podpoří rozvoj lokalit, na nichž obyvatelé tráví svůj volný čas.

Pocity svých obyvatel zjišťoval nedávno například i Děčín a před několika lety i Ústí nad Labem či Litoměřice.