Houbař našel políčko marihuany, pěstitelé měli v lese i příbytek s nářadím

  15:42
Velké překvapení čekalo v lese na Mostecku na houbaře, který narazil na políčko konopí a improvizovaný zahradnický přístřešek z kmenů a plachet. O nálezu informoval policisty, kteří si na místě na pěstitele marihuany počkali a zadrželi je.

Políčko marihuany, které našel houbař. | foto: Policie ČR

Na rostliny konopí narazil houbař v lesíku mezi Litvínovem a sousední Loukou, o nálezu ihned informoval policii.

„Policisté na místě objevili většinu rostlin zasazených v kbelících, menší počet rostl přímo ze země,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že poblíž stál příbytek vytvořený z kmenů stromů a plachet, ve kterém byly části rostlin, nádobí a nářadí určené k pěstování konopí.

„Policisté následně ve věci prováděli úkony prověřování ke zjištění osob, které zde marihuanu pěstovaly. Tyto osoby v místě pěstování kriminalisté nakonec přistihli a zadrželi,“ sdělila Světláková.

Jde o dvojici mužů ve věku 27 a 26 let, které už vyšetřovatel obvinil ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pěstírnu muži údajně založili na jaře.

Podle policie na místě pěstovali nejméně 80 rostlin s úmyslem je usušit a zpeněžit.

„Zajištěné rostliny byly předány k odbornému zkoumání. Provedeným rozborem byla v materiálu zjištěna přítomnost účinné látky. Ke zkoumání byly předložené i nádoby a sklenice zabavené v místě bydliště jednoho z obviněných, které obsahovaly části rostlin nezjištěného původu,“ doplnila Světláková.

Obviněným hrozí u soudu trest dva roky až deset let vězení.

Autor: