Konec drkotání na Labské stezce. Cyklisté se brzy projedou po novém povrchu

  7:04
Od poloviny května už cyklisté na Labské stezce nebudou muset ze Žalhostic ve směru na Litoměřice drkotat po rozbité panelové cestě. Obec se s finanční pomocí kraje pustila do úpravy, díky níž v úseku vznikne rovný a hladký povrch.

Staré vykotlané panely nahradí hladký tvrzený štěrkový povrch. | foto: Labská stezka v Ústeckém kraji

Panely byly už roky na mnoha místech vystouplé či propadlé a kvůli takto vzniklým hranám na nich hrozilo vážné riziko pádu a zranění. Řada cyklistů je proto objížděla trávou, kde se ale pěšina časem rozjezdila, vznikly v ní nerovnosti, vystouply kořeny stromů a pád hrozil i tam.

V těchto dnech už jsou panely z cesty vybagrovány a stavební firma provede zarovnání a úpravu jejího povrchu.

„Bude ho tvořit štěrkový recyklát nastříkaný zpevňující emulzí,“ uvedla zastupitelka Alena Vacková. Hotovo má být do 15. května. Cena za opravu stezky je 355 tisíc korun, z nichž sto dává obec a zbytek jí poskytl kraj.

Pro cyklisty není úsek během prací uzavřen a nemusejí ho objíždět po silnici, po straně ho lze projít.

Opravou už od podzimu prochází i další úsek Labské stezky u Sebuzína na Ústecku, kde byl kvůli prorůstajícím kořenům stromů nebezpečně rozpraskaný a vyboulený asfalt. Většina úseku už má nový povrch, zbývá dodělat napojení na obou koncích.

Vykácené topolové stromořadí na břehu Labe pak v nejbližších dnech nahradí nově vysázené olše a jilmy. Vše má být hotovo během května.

Autor: