Krušné hory lákají cyklisty s elektromotory, nabízí možnost nabít e-kolo

  7:08
Prvních deset nabíjecích stanic pro elektrokola, které mají být základem plánované široké sítě, začalo sloužit cyklistům podél Krušnohorské magistrály a ve městě Most. Ještě v průběhu léta pak přibydou i na dalších místech.

Nabíjecí stanice rozšíří možnosti nejen e-bikerům, ale zároveň pomohou v těžkých dobách restauracím a hotelům zvýraznit své značky v turistických mapách. | foto: Sev.en Energy for Bikers

Síť napříč celým krajem od Sněžníku přes Klíny až po Loučnou pod Klínovcem utvoří stanice kompatibilní s více než 90 procenty elektrokol na trhu. Z každé lze dobíjet až 4 e-kola najednou, a to zdarma.

„V elektrokolech vidíme budoucnost turistického ruchu i městské individuální přepravy, zároveň si uvědomujeme, že bouřlivě se rozvíjející trh se zatím nemůže opřít o kvalitní infrastrukturu,“ přibližuje impulz k rozjetí projektu Sev.en Energy for Bikers jeho mluvčí Petr Dušek.

„Projekt má ambici proměnit celou kulturu cestování na elektrokolech v Česku. Do budování tak rozsáhlé a husté sítě v rámci jednoho regionu se u nás dosud nikdo nepustil,“ podotýká garant projektu Jakub Ditrich ze společnosti ekolo.cz.

„Nabíjecí stanice rozšíří možnosti nejen e-bikerům, ale zároveň pomohou v těžkých dobách restauracím a hotelům zvýraznit své značky v turistických mapách. Z míst s nabíjecími stanicemi se stanou důležité součásti zejména delších výletů,“ dodává Ditrich.