Z odstaveného kamionu se ozývalo bouchání, za dřevem bylo osm migrantů

  11:30
Osm migrantů původem z Afghánistánu objevili v uzamčeném návěsu strážníci v ústeckých Předlicích. Mladí muži ve věku 15 až 20 let do vozu patrně vlezli bez vědomí řidiče na území Maďarska.

Migranti se ukrývali v srbském kamionu. | foto: Městská policie Ústí nad Labem

„Při běžné kontrolní činnost oslovil hlídkující strážníky řidič jednoho ze zaparkovaných kamionů s tím, že z vnitřní části návěsu jednoho z kamionů se ozývají nějaké zvuky a bouchání,“ popsal nedělní akci zástupce ředitele ústecké městské policie Jan Novotný.

Strážníci kontaktovali řidiče kamionu a chtěli po něm vysvětlení. Řidič původem ze Srbska hlídce sdělil, že si není vědom, že by se v nákladním prostoru jeho kamionu nacházeli nějací lidé.

Strážníci přesto požádali řidiče o ukázání nákladního prostoru. Při následné kontrole zjistili poškození jedné plomby a po následném otevření návěsu objevili osm lidí, kteří se ukrývali mezi nákladem dřeva.

Mladí muži se museli podle výpovědi řidiče do návěsu jeho vozu dostat jedině na území Maďarska, kde bylo vozidlo nějakou dobu bez jeho dozoru.

„Dodatečně bylo navíc zjištěno, že jeden z migrantů je pozitivní na koronavirus,“ doplnil Novotný.

Případ si převzala cizinecká police. „Cizinci byli zajištěni a provedeným šetřením bylo zjištěno, že se jedná o jednoho mladistvého a sedm dospělých státních příslušníků Afghánistánu. Podle jejich výpovědí nastoupili do kamionu na neznámém místě za pomoci převaděče,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Cizinci skončili v policejní cele a bylo s nimi zahájeno správní řízení k vyhoštění z území členských států Evropské unie. „Během pondělí budou všichni umístěni do zařízení pro zajištění cizinců,“ dodala Poláčková.

Naposledy zadrželi ústečtí strážníci nelegálního uprchlíka začátkem října. V Jateční ulici spatřili muže oblečeného do špinavého černého oblečení, jak zrovna vylézá z útrob podvozku jednoho ze zaparkovaných nákladních vozidel. Muž z Lybie, který podle svých slov utíkal před válkou, se snažil dostat do Itálie.

Autor: