Při srážce čtyř aut na D8 zahynul člověk, nehoda blokovala provoz na Prahu

  8:48
Na dálnici D8 u Lukavce na Litoměřicku se stala hromadná nehoda. Při střetu dvou osobních aut a dvou dodávek zahynul člověk. Dálnice byla ve směru na Prahu celé dopoledne neprůjezdná. Policie provoz obnovila krátce po 13. hodině.

„Dvě hasičské jednotky právě zasahují u dopravní nehody na dálnici D8 u Lukavce ve směru na Prahu. Na místě je jeden mrtvý člověk,“ informoval po půl deváté ráno mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

„Mohu potvrdit, že jeden z účastníků nehody svým zraněním na místě nehody podlehl. Jednoho musel kvůli vyloučení vážných zranění převézt sanitní vůz do ústeckého traumacentra. Další dva utrpěli lehká zranění a po ošetření byli ponecháni na místě,“ řekl mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

Na místě prověřovali okolnosti nehody policisté. Jednou z možných příčin je i jízda v protisměru.

„Na místo míří kvůli šetření i policejní dron, který pomáhá při zadokumentování dopravní nehody,“ doplnila mluvčí středočeské policie Markéta Johnová. 

Dálnice byla po celou dobu šetření a odklízení následků nehody uzavřena. Vyšetřováním příčin nehody se budou zabývat kriminalisté z Litoměřic.

Autor: