iDNES.cz

U centra Ústí vyrostou tři průmyslové haly. Ideální místo, říká developer

  7:10
Za areálem Spolchemie nedaleko centra města Ústí nad Labem mají vyrůst tři nové průmyslové haly. Developer a vlastník industriálních a logistických nemovitostí, společnost VGP, zde plánuje výstavbu nového technologického parku VGP Park Ústí nad Labem City.

Haly vyrostou v místě bývalé sklárny Avirunion, která byla srovnána se zemí před dvěma lety. | foto: Vizualizace: VGP

Na pozemcích původně plánoval stavět haly známý teplický developer Jaroslav Třešňák, pozemky však prodal. „S těmito pozemky už nyní nemám nic společného,“ řekl MF DNES.

Haly, které tedy bude stavět VGP, vyrostou v místě bývalé sklárny Avirunion, která byla srovnána se zemí před dvěma lety. Celý areál o ploše téměř 11 hektarů je ohraničen ulicemi Sklářská, Tovární a Kekulova.

VGP zde plánuje postavit více než 52 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch určených zejména pro logistické firmy. V současné době projekt disponuje veškerými povoleními umožňujícími zahájení výstavby.

„Ústí nad Labem se nám osvědčilo nejen díky své průmyslové tradici, ale také vynikající dopravní dostupností jak do Prahy, tak blízkého Německa. I z toho důvodu zakládáme již třetí park v regionu – v tomto případě blíže centru města Ústí nad Labem, což z něj činí ideální místo pro logistiku poslední míle. Ta za poslední dobu i v kontextu pandemie covidu-19 získala zcela zásadně na důležitosti. Zákazníci změnili přístup k nakupování, zboží často objednávají online a očekávají velmi rychlé a flexibilní dodání. Tlak na logistické firmy je enormní a ty stále častěji vyhledávají skladové plochy co nejblíže svým zákazníkům,“ řekl manažer VGP David Plzák.

Podle projektu v areálu vzniknou celkem tři haly cílící na zelený certifikát ve vysokém standardu a s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost. Se zahájením stavby společnost čeká na potvrzení prvního zájemce, aby mu stavba byla realizovaná na míru.

„Předpokládáme, že přípravné práce začnou v prvním čtvrtletí letošního roku,“ přiblížil Plzák.

Městu by projekt mohl zajistit nová pracovní místa. „Jsem rád, že zde bude něco lepšího než ruiny,“ sdělil náměstek ústeckého primátora Pavel Tošovský (ODS).

zpět na článek