Park u duchcovské Barbory čeká velká proměna, vodotrysk pomůže rybářům

  13:12
Oblíbený duchcovský park u rybníka Barbora čeká celková revitalizace. Město tu plánuje vybudovat novou odpočinkovou zónu s fontánou či molem vedoucím nad hladinu rybníka. Ve vodě pak bude velký vodotrysk. Projekt vyjde na devět milionů korun a radnice ho chce zaplatit z rozpočtu.

Oblíbený duchcovský park u rybníka Barbora čeká celková revitalizace. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

„Celý park je nyní v neutěšeném stavu. Proto jsme se rozhodli, že ho předěláme, a společně s architekty jsme připravili projekt. Stávající dětské hřiště zde zrušíme a uprostřed parku vznikne fontána, od které povedou úhlopříčně nové cesty,“ nastínil záměr starosta města Zbyněk Šimbera (ČSSD).

Právě zrušení dětského hřiště na sociálních sítích kritizovaly některé maminky. Starosta ale slíbil, že herní prvky ve městě zůstanou.

„Hřiště nerušíme úplně, jen ho přesuneme do jiné lokality, k Duchcovskému viaduktu. Stávající lokalita pro něj nebyla vhodná i kvůli tomu, že v blízkosti je rocková scéna, kterou využíváme při kulturních událostech,“ podotkl starosta.

Nové cesty, které v parku vzniknou, budou z kamenné dlažby. „Ale nepůjde o nejlevnější zámkovou dlažbu,“ upozornil Šimbera s tím, že projekt řeší i úpravu zeleně a vedle zmíněné fontány také vybudování vyhlídkového mola.

„Povede až nad hladinu rybníka, lidé se po něm budou moci projít. Naproti němu ve vodě pak bude vodotrysk,“ upřesnil Šimbera.

Vodotrysk podle něj bude mít i jinou než estetickou funkci. „Pomůžeme tím i rybářům, kteří měli v posledních letech v horkých letních měsících problémy s provzdušňováním vody,“ upozornil.

Práce mají začít ještě letos. „Nejprve přijdou na řadu pozemkové úpravy, strhnutí trávníků a vytyčení nových cest. Na jaře zasejeme nový trávník a v létě by mělo být hotovo,“ doplnil starosta s tím, že tak vznikne nová odpočinková zóna, kde nebude chybět ani možnost zapůjčení lodiček.

Autor: