Duchcov našel kupce bývalé polikliniky, po opravě v ní opět budou lékaři

  6:32
Budova bývalé polikliniky v Duchcově na Teplicku z roku 1877 bude mít nového majitele. Zastupitelé města odsouhlasili prodej areálu v Nádražní ulici firmě Cerva Bohemia, která v něm chce opět rozjet zdravotnické služby, za odhadní cenu 5,6 milionu korun. Město se tak zbaví objektu, pro který dlouhodobě nemělo využití.

Radnice se bývalou polikliniku snažila prodat roky. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

„Náš záměr je jednoduchý, budeme do toho masivně investovat, chceme dát budovu do původního stavu tak, aby byla dál využitelná jako zdravotnické zařízení. Vzniknou tu soukromé ordinace a ambulance, tedy vše, co je společné s původním využitím zařízení,“ uvedl pro MF DNES Lubor Cerva, majitel kupující společnosti.

Bývalou polikliniku město získalo do svého majetku v roce 2006, kdy ji bezúplatně převzalo od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. V posledních letech se ji radnice pokoušela několikrát prodat, ale vždy bezúspěšně.

„Prodávali jsme ji opravdu dlouhé roky, ale nikdo o ni neměl zájem. Jsme rádi, že se to teď konečně povede,“ sdělil starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (ČSSD) s tím, že k podpisu kupní smlouvy se společností Cerva Bohemia dojde v následujících týdnech.

Součástí záměru prodeje bylo i několik podmínek ze strany města, které se kupující zavázal dodržet. Musí například zrekonstruovat fasádu budovy a nejpozději do tří let zprovoznit všechny nemovitosti v areálu. Zároveň má město na polikliniku v příštích 10 letech předkupní právo v případě, že ji vlastník bude chtít prodat.

„Jednou z podmínek bylo i to, že majitel objekt využije pro sociální či zdravotní služby nebo jiný veřejný zájem, ovšem s výjimkou ubytovny,“ podotkl starosta.

Zastupitelé se navíc ještě před schválením prodeje osobně sešli s majitelem firmy, aby jim nastínil, jaké plány s areálem do budoucna má.

„Ta schůzka byla opravdu důležitá. Ujistil nás, že nedojde k žádným velkým stavebním zásahům do objektu. Budova je navíc v památkové zóně, takže bude vše konzultovat nejen s městem, ale i s památkáři,“ dodal Šimbera.

Autor: