Duchcov udělá z bývalé myslivny sportovní centrum, bude v něm i střelnice

  6:24
Sportovní oddíly v Duchcově se brzy dočkají nového zázemí. Město pro ně plánuje zrekonstruovat objekt bývalé myslivny v Hrdlovské ulici, z které vznikne nové sportovní volnočasové centrum pro bojové sporty a střelbu. Oprava objektu vyjde na 5,5 milionu korun, více než polovinu pokryje dotace.

ilustrační snímek | foto: Jan Kasl/Sport Invest

„Na rekonstrukci objektu se nám podařilo sehnat dotaci ve výši 3,1 milionu korun. Zbytek doplatíme z vlastních prostředků,“ přiblížil starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (ČSSD).

S opravami objektu, který v posledních letech sloužil myslivcům pro jejich činnost a později ho využívaly technické služby pro oslavy a svatby, začne nejpozději v dubnu. Pro sportovce tu vznikne nové zázemí jako šatny, sprchy, skladové prostory, ale bude tu třeba i krytá střelnice.

„Jedná se o střelnici na vzduchové pistole, bude to normálně v místnosti,“ podotkl starosta.

Fakt, že budou mít nové zázemí, pochopitelně těší střelce oddílu SSK Duchcov. „Nemáme vlastní střelnici, dosud jsme byli v podnájmu. Nová střelnice bude prostorově splňovat všechny parametry, což jsme konzultovali už při přípravě projektu. Jsme za to rádi,“ přiznal předseda oddílu Zdeněk Hlaváček s tím, že trénovat doma na malou vzdálenost se zkrátka nedá.

Kromě střelců budou objekt využívat i sportovní oddíly boxu a kickboxu.

„Naše sportovní oddíly jsou nyní různě v nájmech. Chtěli jsme pro ně proto vymyslet něco, abychom jim pomohli a nemusely ty nájmy platit,“ vysvětlil Šimbera s tím, že oprava budovy má být hotová nejpozději příští rok v červnu.

Autor: