Zimní stadion v Děčíně bude mít novou střechu, město ji zaplatí ze svého

  15:38
Zimní stadion v Děčíně bude mít novou střechu. Práce už začaly, mají stát zhruba 26 milionů korun. Jelikož se městu nepodařilo získat na rekonstrukci dotaci, celou ji zaplatí ze svého rozpočtu.

Zimní stadion v Děčíně byl postaven v roce 1969, jeho střecha má letos 36 let. | foto: archiv města Děčín

„Město se do investice pustilo v době, kdy musí kvůli pandemii koronaviru počítat s výraznými propady příjmů do rozpočtu. Střecha zimního stadionu je ale ve špatném stavu, dovnitř dlouhodobě zatéká, proto se město rozhodlo, že tuto investici nezastaví,“ uvedl mluvčí radnice Luděk Stínil

„Vyměněná bude celá hlavní střecha. Ostatní menší střechy již opravou prošly. Hotovo by mělo být v listopadu,“ doplnil Stínil s tím, že nový ročník hokejové sezony by obnova střechy ovlivnit neměla.

Na stadionu, který byl postaven v roce 1969, trénuje řada oddílů malých hokejistů, lidé sem chodí bruslit a zápasy druhé ligy tu hraje hokejový tým HC Děčín. Výměna střechy, která má už 36 let a zatékat do ní začalo loni po červencových přívalových deštích, je jednou z největších letošních investic města.

„Majetek města je nutné obnovovat a zimní stadion si tuto investici určitě zaslouží. Proto jsem rád, že se podařilo tuto akci prosadit a vyčlenit na ni finanční prostředky,“ uvedl náměstek primátora Vladislav Raška (Náš Děčín).

Nejedná se však o jedinou letošní investici města do sportovního zázemí v Děčíně. V těsné blízkosti zimního stadionu v současné době vzniká multifunkční sportoviště za více než 30 milionů korun.

„Po dokončení tu budou k dispozici dvě multifunkční hřiště s umělým povrchem. Na jednom hřišti se bude moci hrát například malý fotbal, volejbal, nohejbal, tenis či basketbal, na druhém pak hokejbal a in-line hokej,“ přiblížil mluvčí Stínil.

Součástí areálu bude i skatepark, návštěvníci tu budou mít k dispozici šatny, toalety a sprchy, večerní využití umožní umělé osvětlení. Kompletně hotové má být sportoviště už během několika týdnů.