V Děčíně se potopila převozní loď, v přístavu dávno neměla být

  11:28
V přístavu v děčínských Rozbělesech se potopila bývalá převozní loď. Provozní kapaliny, které z ní unikly, se podařilo zachytit. Příčina potopení plavidla zatím není známá. Majiteli hrozí vysoká sankce, loď totiž neměla schválenou technickou způsobilost.

V přístavu v děčínských Rozbělesech se potopila bývalá převozní loď. | foto: HZS Ústeckého kraje

„Jednalo se o plavidlo bez schválené technické způsobilosti, které v přístavu s ohledem na potřebné dokumenty již od dubna nemohlo stát,“ sdělila portálu iDNES.cz ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

Majitel proto může dostat pokutu v řádech statisíců korun.

Další správní řízení ho může čekat po objasnění příčiny potopení lodi. „Tu zatím neznáme. Událost nyní budeme šetřit jako plavební nehodu,“ podotkla Němcová s tím, že loď ještě není vyzvednutá.

V době potopení plavidla na palubě nikdo nebyl.

Kvůli úniku provozních kapalin hasiči instalovali norné stěny. „Na místě kvůli uniklým látkám zasahuje i odborná firma a v přístavu byl zastaven plavební provoz. Naštěstí se nic nedostalo do volného toku,“ dodala Němcová.

Na likvidaci následků přijel dohlédnout i technik z Povodí Labe a zástupce odboru životního prostředí děčínského magistrátu.

Autor: