Podvodníci neprávem čerpali covidové kompenzace, přišli si na 1,8 milionu

  15:54
Policie z Ústí nad Labem stíhá trojici mužů, kteří podle zjištění vyšetřovatelů neoprávněně čerpali od státu finanční kompenzace v době proticovidových opatření. Díky fiktivním fakturám si přišli na bezmála 1,8 milionu korun.

Obvinění loni v Ústí nad Labem plánovali velkou kulturní akci. Ta se ale nemohla uskutečnit kvůli epidemii covidu-19 a vládním omezením. Muži proto podle policie vymysleli plán, jak nejenže nepřijít o vynaložené peníze, ale ještě vydělat něco navíc.

„Vytvořili fiktivní faktury na služby ve výši 3 589 199 korun. Částka měla odpovídat nákladům vynaloženým na tuto zrušenou akci,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že ve skutečnosti muži tolik peněz nevynaložili.

„Za faktury následně formou čerpání kompenzačních bonusů od státu inkasovali částku 1 794 599 korun,“ pokračovala Hyšplerová.

Jakmile peníze od státu přistály na účtu, muži je vybrali a rozdělili si je mezi sebou.

„V současné době jsou všichni stíháni pro trestný čin dotačního podvodu, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 8 let vězení,“ dodala mluvčí policie.

Autor: