iDNES.cz

Cizinci jeli na motokrosových strojích po Chomutovsku, policie na ně číhala

  15:58
Na motokrosových motorkách, které nemají v běžném provozu co dělat, vyrazila do ulic Chomutova skupinka cizinců. Doplatila však na to, že na Chomutovsku právě probíhala policejní kontrola zaměřená právě na motorkáře na terénních strojích.

„Každému z pětice řidičů motocyklů, které nesplňovaly podmínky k provozu na pozemních komunikacích, policisté uložili pokutu tisíc korun,“ řekla mluvčí chomutovské policie Miroslava Glogovská.

Další řidič motokrosového speciálu jel po silnici s motocyklem, jehož registrační značka byla tak poškozená, že nebylo možné ji přečíst.

„Technický stav motocyklu navíc neodpovídal podmínkám pro provoz po pozemních komunikacích. Jeho prohřešek byl oznámen k projednání ve správním řízení, ve kterém hrozí pokuta od pěti do deseti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na jeden rok,“ upřesnila policejní mluvčí.

„Policisté motorkáře kontrolovali na základě podnětů a stížností občanů Chomutova, Jirkova a okolních obcí na porušování veřejného pořádku a bezpečnosti silničního provozu ze strany řidičů zejména sportovních terénních motocyklů,“ přiblížila Glogovská.

Motorkáři podle stížností poškozují lesy, lesní cesty, svahy, stezky, pole a porušují dopravní předpisy.

„Tito nezodpovědní řidiči navíc k jízdě po pozemních komunikacích často užívají stroje, které nesplňují zákonem požadované podmínky,“ uvedla Glogovská.

Obdobná kontrola byla již minulý týden

Podobné kontroly dodržování zákona o silničním provozu, zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, ale také lesního zákona, prováděli policisté už minulý týden.

Tehdy porušení zákona zjistili ve čtyřech případech. „Tři řidiči motocyklu užili k jízdě stroj, který nesplňoval podmínky k provozu na pozemních komunikacích. Jeden řidič motokrosového speciálu jel po pozemní komunikaci bez registrační značky s neschváleným strojem pro provoz na pozemních komunikacích,“ sdělila Glogovská.

Většinu přestupků policisté vyřešili uložením pokut. „Poslední zmíněné provinění však bylo oznámeno k vyřízení příslušnému správnímu orgánu,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor:
zpět na článek