VIDEO: Cizinec driftoval na chomutovském náměstí, jezdil kolem sloupu

  13:22
Chomutovské náměstí 1. máje se stalo cílem automobilových jezdců, kteří tam driftují a ničí tak kamennou dlažbu, na které zůstávající stopy po pneumatikách. V neděli večer tam cizinec takto řádil kolem sloupu Nejsvětější Trojice. Soud už ho potrestal podmínkou a pokutou.

„Možná některé okolo nás baví, když mohou dokola ničit majetek a práci druhých. Mají pocit, že zrovna na ně je zákon krátký. Ale tak to není,“ říká primátor Chomutova Marek Hrabáč v reakci na nedělní událost.

Cizince po driftování ve voze BMW kolem sloupu Nejsvětější Trojice zadržela policie. Jeho počínání totiž zachytily bezpečnostní kamery, které náměstí monitorují.

Následně strávil dvě noci v cele předběžného zadržení a ve středu stanul před tamním okresním soudem. Ze soudní síně odešel s podmínkou a povinností nahradit vzniklou škodu.

„Za přečin poškození cizí věci byl obviněnému uložen trest odnětí svobody v trvání dvou měsíců, který byl podmíněně odložen na zkušení dobu jednoho roku. Současně mu byla uložena povinnost k náhradě jím způsobené škody ve výši 22 600,“ uvedl tiskový mluvčí chomutovského soudu Petr Vaněk.

Potíže s driftaři řeší město delší dobu. Před dvěma týdny nechalo náměstí od stop po driftování vyčistit.

„Na čištění dlažby jsme použili speciální čistící pěnu a ještě jeden prostředek. I tak mimo vysokotlakého čištění vodou se dlažba musela čistit ručně kartáči,“ popsal náročnost procesu Miroslav Šulta, provozně technický náměstek Technických služeb města Chomutova.

Autor: