Zloděj ukradl ženě auto i s ročním synem, policie žádá svědky o pomoc

  15:42
Policisté pátrají po neznámém pachateli, který ráno v centru Chomutova ukradl auto i s ročním chlapečkem. Vůz i s dítětem se zanedlouho podařilo najít, pachatel je ovšem neznámo kde. Kriminalisté se proto obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.
Policejní auto - Ilustrační snímek.

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

„Krátce po sedmé hodině ráno jsme na tísňovou linku přijali oznámení ženy, které neznámý pachatel v centru Chomutova ukradl auto, ve kterém byl v dětské sedačce její roční syn. Zloděj využil toho, že nechala vozidlo nastartované, než odvedla staršího potomka do školky, a s jejím černým Volkswagenem Passat z místa odjel,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policie okamžitě rozjela rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později ji kontaktovali náhodní svědci, kteří si nedaleko místa činu všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo i malé dítě.

Chlapeček neutrpěl žádnou újmu a mohl být předán matce.

Nyní běží pátrání po neznámém pachateli podezřelém z několika trestných činů.

„Žádáme svědky, kteří se v době od 6.45 do 7.20 hodin pohybovali v chomutovské ulici Vodních staveb v blízkosti mateřské školy, odkud pachatel s autem odjel přes ulici Školní, případně v ulici Karolíny Světlé a okolí, kde bylo vozidlo s dítětem nalezeno, a mohli by poskytnout jakékoli informace k výskytu podezřelých osob, které se v inkriminované době v těchto lokalitách nacházely, aby poskytli svědectví na nejbližší policejní služebně, nebo informace sdělili na linku 158,“ sdělila Glogovská.

Zároveň žádá všechny řidiče, kteří v uvedené době těmito místy projížděli a mohli by poskytnout záznamy z kamer z jejich vozidel, aby se také přihlásili.

„Upozorňujeme i další řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování, nebo dokonce i nastartovaná, že případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil, a pokaždé nemusí vše dopadnout bez vážného následku pro poškozené, jako tomu naštěstí bylo v tomto případě,“ dodala Glogovská.

Autor: