Teplice plánují nový atletický stadion, zatím hledají vhodnou lokalitu

  6:52
Nového atletického stadionu se zázemím by se v příštích letech mohli dočkat tepličtí sportovci i veřejnost. Město pro něj momentálně hledá vhodnou lokalitu. Podle prvotních odhadů by stavba mohla vyjít až na 100 milionů korun, zhruba polovinu částky ale chtějí Teplice čerpat z dotačních zdrojů.

Možné umístění teplického atletického stadionu v areálu Hvězdy Trnovany. | foto: vizualizace Petr Sedláček

„Jednou z priorit naší koalice bylo rozšířit sportovní infrastrukturu a vybudovat nový atletický stadion. Letos v polovině roku jsem proto nechal zadat studii, která měla vytipovat několik míst, kam by bylo vhodné ho umístit,“ vysvětlil náměstek primátor Jiří Štábl (ANO).

Vyhledávací studie, kterou zpracovával známý teplický architekt Petr Sedláček, měla prozkoumat především to, zda jsou pro umístění plánovaného stadionu v Teplicích vhodné lokality. 

„Ukázalo se, že v úvahu by připadal buď areál Hvězdy Trnovany, Třešňovka pod hotelem Panorama nebo Doliny – Novosedlická,“ prozradil Štábl s tím, že projekt je na samotném začátku. Architekt Sedláček ho poprvé představil radě města v druhé polovině prosince, zastupitelé zatím podrobnosti neznají.

„Samotné umístění stadionu a jeho konečné parametry, podle kterých bude následně tvořena projektová dokumentace na konkrétní lokalitu, ještě budou věcí konzultací a diskuzí, jak v rámci rady, tak i zastupitelstva a předpokládám i diskuzi s veřejností,“ podotkl náměstek primátora.

Podle něj by se k atletickému stadionu mohla připojit i jednoduchá, ale funkční sportovní hala. „V podstatě by se jednalo o jeden areál,“ vysvětlil. Potřeba atletického stadionu pro padesátitisícové město je podle něj neoddiskutovatelná.

„Atletika je disciplína, která se propisuje do všech sportů. Zájem o využití takového sportoviště bude nejen mezi atlety, ale i z řady dalších sportovních klubů, ať už jsou to fotbalisté, hokejisté, judisté a další. Jednoduchý areál s menší tribunou a oválem je prostě v našem městě potřeba,“ míní Štábl.

Pro stadion je i opozice

Budoucí výstavbě stadionu se nebrání ani tepličtí zastupitelé, kteří v rámci rozpočtu schválili 4 miliony korun na jeho projektovou přípravu. „O celém projektu zatím víme velmi málo, neznáme bližší detaily, jako lokalitu a cenu, ale principiálně se jakékoliv vybavenosti nebráníme,“ řekl za opozici Jakub Mráček (Volba PRO! Teplice).

„Věřím, že až 50 milion korun bychom mohli získat z dotace. Národní sportovní agentura totiž počítá s dotacemi na projekty sportovní infrastruktury, na které dosáhnou i města naší velikosti. Výzva poběží do roku 2022. Pokud tedy v příštím roce uděláme projekt, je reálné, že můžeme na dotaci dosáhnout,“ uzavřel náměstek primátora.

Autor: