iDNES.cz

Na řidiče na Liberecku dohlížel policejní autobus

  12:10
Liberečtí policisté ve středu 29. července kontrolovali bezpečnost dopravy. Cílem preventivní akce bylo snížit počty prohřešků, kdy se řidiči dostatečně nevěnují řízení. Hlavní roli při chytání neposlušných šoférů hrál policejní autobus.

Policejní autobus, Zdroj: policie.cz | foto: Impuls.cz

Dopravně bezpečnostní akce proběhla na páteřních komunikacích v okolí Liberce. Bezpečnostní složky při tom využily krajský Top speed tým a služební autobus. „Z autobusu je lépe vidět do kabin řidičů kamionů nebo nákladních aut,“ vysvětluje velitel akce Milan Piskač. Přestupky přímo z autobusu dokumentují policisté kamerami. „Za autobusem se pohybují vozidla ve skrytém provedení. Přestupek nahlásíme nejbližší hlídce, která vozidlo zastaví, zkontroluje a přestupek vyřeší na místě,“ říká Piskač s tím, že tentokrát využili čtyři skryté hlídky.

Mluvčí krajské policie Vojtěch Robovský doplňuje, že policisté během dne odhalili celkem 21 řidičů nerespektující zákon o silničním provoz. „Nejčastěji šlo o nepoužití bezpečnostních pásů, držení hovorového zařízení během jízdy. Tři vozidla nesplňovala technický stav a v jednom případě usedl za volant neřidič.“

Policisté udělili celkem 27 pokut v celkové výši 12200 korun.

Poslechněte si reportáž ze záznamu:

Autor: Vít Zábranský, Rádio Impuls

zpět na článek