iDNES.cz

Milan Drobný: Ke zpěvu mě museli dokopat!

  9:00
Známý zpěvák Milan Drobný Rádiu Impuls prozradil, že ačkoliv se celý život zabývá hudbou, původně to v plánu vůbec neměl. Na konzervatoř se dostal jen kvůli průšvihu na gymnáziu. Rozpovídal se také o svých letech v Semaforu nebo kandidatuře do Senátu.

"Ale Karel Gott na sporty moc nebyl, tak jsem s ním na horských pobytech držel partu a jezdili jsme na saních. I když jsme z nich často byli víc dobití, než kdybychom si nazuli lyže," vzpomínal Drobný. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Drobný svou zpěváckou kariéru zahájil díky soutěži, ve které zpíval píseň od Gilberda Becauda. Jak ale Drobný prozradil, v plánu neměl ani návštěvu soutěže, ani píseň od francouzského mistra šansonů. „Já jsem tam byl dotlačený na poslední chvíli a to, co bych si přál zazpívat, například z repertoáru Elvise Presleyho, by tam nebyl čas nacvičit,“ vzpomíná Drobný a vysvětluje, že si tak nakonec vybral jednu z písní, pro níž měla tamní kapela připravenou aranži. „Prostě mně bylo doporučeno, abych se tu píseň naučil, tak jsem se ji naučil a odzpíval.“

Drobný dále rozvedl, že se na státní konzervatoř přihlásil jen shodou okolností. Původně totiž studoval gymnázium, odkud ho ale hned v prvním ročníku kvůli jedné pikantnosti s děvčaty na chmelové brigádě vyhodili. Přihlásil se potom tedy na obor Hudební komedie. „Abych měl nějakou školu, tak jsem se tam přihlásil a mým třídním učitelem se stal Oldřich Nový. Já jsem v té době neznal ani noty, historii, ani hudební vědy. Na těch přijímačkách se jim ale líbilo, že mám tu odvahu a vzali mě,“ vzpomíná s úsměvem Drobný a dodává, že se stal jedním ze 14 lidí, které škola z původních 114 uchazečů přijala.

Drobný dále v rozhovoru vzpomíná na to, jak na něj působil západ při jeho koncertních výjezdech. Řeč přišla i na éru v divadle Semafor nebo kandidaturu do Senátu. „Tehdy jsem si myslel, že budu pomáhat starším lidem, ale když jsem viděl, jak to tam funguje, tak jsem to zapíchl,“ řekl Drobný s tím, že další vstup do politiky už neplánuje.

Poslechněte si celý rozhovor s Milanem Drobným ze záznamu:


zpět na článek