Koupaliště prodlužují svoji sezónu

  16:44
I přes vysoké teploty sem ale chodí čím dál méně lidí. Většina z nich proto zkracuje otevírací dobu. Zavřou pravděpodobně v druhé půlce září.

ilustrační snímek | foto: Impuls.cz

Svou sezónu už v těchto dnech ukončuje třeba pražské přírodní koupaliště Divoká Šárka. Jeho provozovatel Petr Veselík říká, že voda v bazénu už začíná být hodně studená. Zavřít chce ve středu 16. září. „Pak se má razantně ochladit, takže to už určitě dál nepůjde. Má být slunečno, ale ranní teploty se budou pohybovat mezi 2 – 6 °C. Mohou přijít i přízemní mrazíky a odpoledne má být pouze do 20 °C,“ popisuje správce koupaliště.

Sezónu naopak prodlužuje Robert Segmiller z koupaliště na Praze 8 – Ládví. Tady studená voda návštěvníky trápit nemusí. „Většinou míváme otevřeno do konce září, protože máme solární panely, takže je voda v bazén vyhřívaná,“ říká Segmiller. Podle něj sem aktuálně chodí především lidé, kteří si na začátku léta koupili permanentku. Vstupné je na koupališti mezi panelovými domy momentálně snížené na polovinu.

Otevřená je například také vodní nádrž v Plané nad Lužnicí. Ta na veřejné koupaliště povýšila teprve na začátku letošní sezóny. V tropických dnech sem chodilo podle správce objektu Rudolfa Lapina až 500 lidí. Teď se ale návštěvnost rapidně snížila. O víkendu už sem za den přišlo pouze 10 osob. Kvůli tomu už Lapin zkrátil provozní dobu. „Bylo otevřeno od 13 do 20 hodin, ale protože sem chodí málo lidí, tak zavíráme v 19 hodin,“ popisuje Rudolf Lapin. Podle něj se koupaliště Za Řekou v Plané nad Lužnicí definitivně uzavře v druhé půlce měsíce.

Poslechněte si reportáž ze záznamu: 

Autor: Markéta Imlaufová, Rádio Impuls