iDNES.cz

Bundy už nebudeme potřebovat, přichází jaro

  8:41
S novým pracovním týdnem by mělo odejít pošmourné a větrné počasí a do Česka by mělo konečně zavítat jaro. Teploty budou postupně stoupat, jen na konci pracovního týdne se přechodně ochladí, o víkendu už nám ale budou stačit jen trička.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Ode dneška začne na naše území proudit teplý vzduch od jihozápadu. Obloha bude jasná nebo skoro jasná. Denní teploty vystoupají k 15 až 19 stupňům.

I ve středu bude polojasno až skoro jasno s ranními teplotami mezi 7 až 3 stupni. Odpoledne bychom už mohli zaznamenat prvních dvacet stupňů, protože teploměry vystoupají k 17 až 21 stupňům.

V noci na čtvrtek počasí zkazí přechod studené fronty. Podle modelů se studená fronta a s ní spojená oblačnost, přeháňky a ojediněle i bouřky projeví na západě republiky, během dne pak na zbytku území. Přes den bude oblačno až polojasno, místy s dešťovými přeháňkami a ojediněle i bouřkami. Ráno teploty klesnou na 9 až 5 stupňů, odpolední maxima vyšplhají na 12 až 16 stupňů.

V pátek bude v Čechách převážně polojasno, na Moravě a ve Slezsku ještě oblačno s ojedinělými dešťovými přeháňkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 3 stupni, odpolední mezi 10 až 14 stupni.

O víkendu se obnoví teplé jihozápadní a jižní proudění a přílivu teplého vzduchu si užijeme hlavně v neděli. Nejvyšší sobotní teploty vystoupají na 15 až 19 stupňů, nedělní na 19 až 23 stupňů.

Podle současných údajů předpovědních modelů by se oblast vyššího tlaku vzduchu měla nad naším územím nějakou dobu zdržet a v dalším pracovním týdnu tak není vyloučen další nárůst teplot.

zpět na článek