Policie zadržela mladíka, který pod záminkou sázky osahával ženu v metru

  15:50,  aktualizováno  15. září 10:06
Pražská policie od úterý hledala mladíka, který za jízdy v metru sexuálně obtěžoval jednu z cestujících. Nejdříve ji osahával, pak jí vyhrnul oblečení a začal se na ni tisknout. Ve středu dopoledne mluvčí policie Richard Hrdina oznámil, že mladíka našli.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Jan Vaca, iDNES.cz

Mladík se mezi stanicemi metra Národní třída a Můstek ženy zeptal, zda by jí mohl sáhnout na stehno, protože se vsadil s kamarády.

„Když žena striktně omítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem. Vyhrnul jí šaty a třel se o ni svým rozkrokem, přičemž simuloval kopulační pohyby,“ popsal mluvčí policie Richard Hrdina.

Přestože se žena bránila, nedařilo se jí útočníka zbavit. Dokázala to až s pomocí další spolucestující, která mladíka ve stanici vyhodila z vagonu metra.

Případ se stal 6. září, ale policistům se až do úterý mladíka nepodařilo vypátrat. Po zveřejnění videa s podezřelým mužem v médiích se přihlásilo několik svědků.

„Kriminalisté získali několik poznatků, na jejichž základě se podařilo podezřelého muže ztotožnit. Nyní s ním probíhají standardní úkony trestního řízení,“ sdělil ve středu Hrdina. 

Pachateli hrozí až pět let vězení za trestný čin znásilnění.

Policie zároveň hledala svědky napadení, aby se na policii přihlásili, a to včetně ženy, která mladíka pomohla zahnat. Informace k případu policisté přijmou na lince 158. 

Autor: