Křižovatkou projelo na červenou auto bez řidiče, ohrozilo ženy s kočárky

  14:08
Na strážníky v Kladně se obrátil muž, že mu někdo ukradl auto. Jak se ale ukázalo, jeho auto se samo rozjelo, protože ho zřejmě správně nezajistil. Než se zastavilo o zábradlí, ujelo několik desítek metrů a málem srazilo dvě ženy s kočárky na přechodu pro chodce.

Zaparkovaný vůz v Kladně se rozjel, těsně minul dvě přecházející maminky s kočárky na přechodu pro chodce. | foto: Policie ČR

Na nekontrolovanou jízdu vozu upozornil městskou policii svědek, který viděl auto projíždět od náměstí Svobody do ulice Pod Zámkem, kde nabouralo do zábradlí na chodníku.

„Na místo vyjela hlídka strážníků. Vozidlo skutečně našla zaparkované do zábradlí a o kousek dál stál řidič poškozeného vozidla, kterému auto cestou urazilo zrcátko,“ řekla mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Z kamerových záznamů, které ale kladenští strážníci nechtějí zveřejňovat, zjistili, že auto odjelo od budovy České spořitelny na náměstí Svobody, u křižovatky do Kleinerovy ulice najelo na obrubník, odrazilo se od něj, a vjelo do křižovatky, kde svítila červená. 

Dále ze záběrů viděli, že vůz bez řidiče jen těsně minul dvě ženy s kočárky na přechodu, než se konečně zastavil o zábradlí v ulici Pod Zámkem.

O několik chvil později se na strážníky obrátil cizinec, kterému měl někdo ukrást automobil, když si vybíral peníze z automatu. Podle registrační značky jim bylo jasné, že žádného zloděje hledat nemusí.

„Strážníci překvapeného muže doprovodili na místo, kde se vozidlo zastavilo a vysvětlili mu, že k žádné krádeži nedošlo. Muž totiž nechal vozidlo nastartované, klíčky byly v zapalování a zřejmě špatně nebo vůbec nezajistil auto proti pohybu,“ dodala Purkytová.

Autor: