Zákazník bez respirátoru zlomil čelist ochrance, na policii přišel sám

  10:36,  aktualizováno  13. ledna 12:16
Policie už zná útočníka, který vážně zranil pracovníka supermarketu na pražském Andělu. Sám přišel k incidentu vypovídat na služebnu. Fyzickým napadením loni na začátku prosince vyvrcholil spor o to, proč by si měl zákazník před nákupem nasadit na obličej respirátor.

Na kamerovém záznamu, který policie pro účely pátrání uvolnila, je vidět kontakt zákazníka bez respirátoru s pracovníkem supermarketu Albert na Plzeňské ulici, který má vestu s označením „koordinátor ochrany zdraví“. Není jasné, jak dlouho předtím spolu oba muži diskutovali. Je však vidět, že zákazník respirátor s sebou má, ale pouze nasazený na ruce.

„Člen ostrahy ho u vchodu upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem. Muž byl však opačného názoru a pokračoval dál do obchodu,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Zaměstnanec se pak nakupujícímu postavil do cesty, aby nemohl mezi regály. Z videa je patrné, jak si s ním muž bez ochrany dýchacích cest asi půl minuty vyměňuje slovní názory. Na stranu zákazníka se přidá ještě další muž, ten s respirátorem na obličeji.

„Verbální konflikt ukončil ‚odmítač‘ úderem pěstí do obličeje pracovníka ostrahy. Následně se do sebe oba pustili a vzájemně se několikrát napadli pěstmi a kopanci,“ dodal mluvčí.

Na videu je také patrné, jak se další lidé snaží zápasící muže oddělit. Po rvačce musel napadený člen ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti. Tu vyřešila až operace, po níž má muž v kosti dvě titanové destičky a šest šroubů.

Po zveřejnění videozáznamu se útočník sám přihlásil na policii, která případ vyšetřuje jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví. „V průběhu výslechu se k činu doznal a uvedl i okolnosti, které ho k napadení vedly,“ uvedl ve čtvrtek 13. ledna mluvčí s tím, že podrobnosti zatím nelze sdělovat.

Autor: