To je kamarád, hladili lupiči přepadeného mladíka. Kriminalisty neošálili

  13:14
Pražští policisté zadrželi pětici mladíků ve věku od osmnácti do jednadvaceti let, kteří krátce před tím přepadli dva vrstevníky. Přestože se útočníci hájili historkou o neškodném kamarádském pošťuchování, skončili nakonec v poutech.

„Na začátku dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si povšimla skupinky mladých mužů, kteří se chovali velmi zvláštně. Výrazně gestikulovali na mladého muže, křičeli a byli agresivní,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Už z auta hlídka viděla, že výtržníci drží svou oběť za bundu a nechtějí ji pustit. Když však přišli kriminalisté blíže, snažili se jim násilníci namluvit, že napadený je jejich kamarád a že se nic neděje. Jeden z útočníků jej dokonce začal objímat a hladit po hlavě.

Napadený mladík však policistům sdělil, že ho ještě s kamarádem pětice přepadla, zbila a vzala jim mobilní telefony. V ten moment se útočníci dali na útěk.

Dva z nich hlídka chytila okamžitě, pokus o útěk zachytila i policejní kamera. Zbylé tři pak policisté našli v ulici V Celnici, kde začali mladíci opět utíkat, ale k jejich smůle se rozběhli do slepé ulice, kterou svým autem hned zablokoval jeden ze zasahujících kriminalistů. 

Pachatelé se tak poschovávali do různých zákoutí, odkud na ně nebylo vidět. 

„Po chvíli jeden z nich vyběhl z úkrytu a byl kriminalisty za použití hrozby namířené střelné zbraně zadržen. Při poutání pachatele se další z nich pokusil okolo zakročujících policistů nenápadně proklouznout, avšak tomu se to také nepodařilo a skončil v poutech,“ dodal Hrdina. Posledního z agresorů policisté zadrželi v ulici Jindřišská.

Skupina mladíků je v současné době podezřelá ze spáchání loupeže, za což jim hrozí až deset let za mřížemi.

Autor: