Podezřelého z násilí v Německu zadrželi u Prahy, vydají ho i s autem

  12:56
Českým policistům se podařilo u Prahy zadržet cizince, který je v Německu podezřelý ze spáchání násilného trestného činu. Skutek se stal údajně ve středu, muž pak odjel autem do ČR. Předmětem vydávacího řízení do SRN bude i jeho vůz.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Podle policistů muž při útěku ze země využil uvolněného režimu na hranicích, kde fungují již pouze namátkové kontroly.

„Díky rychlé výměně informací, kterou umožňuje Schengenský informační systém a Evropský zatýkací rozkaz, byl muž po pouhých dvanácti hodinách od spáchání skutku zadržen na českém území,“ uvedl pražský policejní mluvčí David Schön.

Na dopadení spolupracovali s Němci specialisté na cílené pátrání i policisté Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci, což umožnilo lokalizaci cizince a rychlý zásah.

„Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly,“ doplnil mluvčí.

Muž je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti ve stádiu pokusu. Teď je ve vazbě a do několika týdnů bude předán zpět do Německa, kde bude pokračovat jeho trestní stíhání. 

„Jeho součástí bude i zajištěné vozidlo, které použil na útěku,“ uzavřel Schön s tím, že muži hrozí až patnáct let vězení.

Autor: