Magistrát dal pokutu vychovatelkám, které vedly děti přes zavřený přejezd

  11:42
Pražský magistrát potrestal tři vychovatelky, které v únoru v Řeporyjích převáděly skupinku dětí předškolního věku přes železniční přejezd v době, kdy blikala výstražná světla a byly spuštěné závory. Úřad ženám udělil pokutu, přesnou výši však sdělit nemůže.

Učitelky hazardovaly se životy dětí na řeporyjském přejezdu | foto: MALL.TViDNES.tv

„Ženy byly podle zákona o silničním provozu pravomocně potrestány finanční sankcí. Přesnou výši pokuty však sdělit nemůžeme, protože správní řízení je ze zákona neveřejné,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman pro server Novinky.cz.  

Informaci pak potvrdil i portálu iDNES.cz s tím, že k věci nemůže sdělit žádné bližší informace. Maximální možná výše sankce je podle Hofmana s ohledem na zákon stanovena na 2 500 korun.

Policie původně případ vyšetřovala jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti. Už v únoru ale informovala, že ženy nelze z trestného činu obvinit a událost vyhodnotila jako přestupek. Věc se tedy dostala na stůl přestupkové komise magistrátu.

Bezpečnostní kamery zachytily na přejezdu v pražských Řeporyjích vychovatelky se skupinou dětí v momentě, kdy přes něj děti převáděly a zcela ignorovaly, že blikají výstražná světla a jsou spuštěné závory. Údajně spěchaly na vlak stojící v zastávce. 

Vychovatelky ignorovaly závory i červenou a s předškoláky přešly přejezd

Video, na jehož základě se policie začala případem zabývat, zveřejnil na internetové televizi Mall.tv starosta Řeporyjí Pavel Novotný v rámci svého pořadu Extrémní starosta. 

„Gratuluji všem vychovatelkám. Jistě, jeden vlak projel, do druhého nastupujete. Tak přesně za tuhle argumentaci si vás podám,“ napsal v únoru Novotný na Facebooku. 

„Jejich chování je naprosto neomluvitelné a o to více zarážející, že se ho dopustily učitelky, které by měly být dětem vzorem a které jsou za jejich bezpečí zodpovědné,“ vyjádřila se už v únoru k věci Správa železnic.