V Praze 3 vybuchly v domě páry z montážní pěny, zranění jsou dva lidé

  17:26,  aktualizováno  19:44
V ulici Soběslavská v Praze 3 otřásl domem výbuch, podle prvotních informací se mělo jednat o plyn. Pak se ale ukázalo, že šlo o páry z montážní pěny. Na místo vyrazili hasiči i záchranáři, nakonec pomohli dvěma zraněným. Z domu se také evakuovalo zhruba 20 lidí, hasičské jednotky změřily koncentraci látek v ovzduší a provedly i další průzkum.

V domě v Soběslavské ulici v Praze zasahují hasiči a policisté u výbuchu plynu (23. června 2022). | foto: Policie ČR

„Výbuch plynu je bez plamenného hoření, zraněné jsou dvě osoby. Provedli jsme měření koncentrací a aktuálně nebezpečí nehrozí,“ napsali hasiči těsně po příjezdu na místo na Twitteru. Poté dodali, že není narušena ani statika domu. A lidé se tak mohou do domu začít vracet.

Mluvčí hasičů Kateřina Suchánská poté upřesnila, že v domě nakonec vybuchly koncentrované páry z montážní pěny, explozi vyvolal elektrický zkrat.

Policie zjišťuje, zda nešlo o trestný čin obecné ohrožení. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů, zdravotnických záchranářů a policie.

Dva zraněné muže ve věku kolem 35 let záchranáři převezli do nemocnice, řekla ČTK mluvčí záchranářů Jana Poštová. Na hrudníku a v obličeji mají popáleniny druhého stupně, dodala. „Celým případem se zabýváme pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení,“ uvedla na twitteru policie.

Na místo vyrazila také plynárenská pohotovost i policisté, kteří Soběslavskou ulici oboustranně uzavřeli. Ze zveřejněné fotografie vyplývá, že provoz byl zastaven v klidnější části Soběslavské ulice, ne ve frekventované spojnici Vršovic a Žižkova.

Autor: