Vánoční trhy letos v centru Prahy budou, pořadatel už vybírá strom

  14:42
Po loňské přestávce vynucené pandemií koronaviru se letos opět uskuteční tradiční vánoční trhy na Václavském a Staroměstském náměstí v Praze. Pořadatelská společnost Taiko se na tom dohodla s pražským magistrátem. Začal výběr stánkařů i hledání vánočního stromu.

„Jsme rádi, že letos budeme moci opět nabídnout Pražanům i návštěvníkům metropole tradiční oslavy adventu v centru Prahy, a tím přispět ke znovuzrození turistického ruchu v hlavním městě,“ oznámil Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která trhy pořádá.

Minulý rok se trhy na velkých náměstích v Praze kvůli pandemii nekonaly, některé městské části měly jen pár stánků s občerstvením. Jídlo a pití se ale kvůli nařízením vlády nesmělo konzumovat na místě.  

Také letos může koronavirus podobu trhů ovlivnit, zatím není jasné v jakém rozsahu se budou konat. 

„V tuto chvíli vybíráme vhodný strom, který atmosféru Vánoc v srdci metropole podtrhne nejvíc. Oslovujeme také prodejce,“ dodal Votruba.

Vánoční strom by se měl na Staroměstském náměstí rozsvítit 27. listopadu. Ve stejný den mají začít i trhy, které potrvají do 6. ledna 2022.

Autor: