Manévry na Rakovnicku. Policie hledá uprchlého vězně, na útěku je od pondělí

  20:16,  aktualizováno  22:35
Policie ve čtvrtek pokračovala v pátrání po uprchlém vězni Rudolfu Navrátilovi. 42letý muž opustil v pondělí 9. května nestřežené pracoviště v obci Čeradice na Lounsku, kde pracoval v rámci výkonu trestu. Hledaný by neměl být okolí nebezpečný, ale i tak se ho nesnažte zadržet, informovala ve čtvrtek policie na Twitteru. Informace o hledaném vězni lze volat na tísňovou linku 158.

Policejní manévry na Rakovnicku. Kriminalisté patrají po uprchlém vězni. (12. května 2022) | foto: iDNES.cz

Podle policie by se muž mohl nacházet v obci Čistá na Rakovnicku a jejím okolí. Na záběrech ze čtvrtečního večera, které má redakce iDNES.cz k dispozici, je zřejmé, že na jednom z míst zasahovala minimálně tři policejní auta a zhruba desítka lidí. Kolem deváté hodiny večer tato část pátracího týmu z místa odjela.

„Zatím na stopě ještě nejsme. Kriminalisté prověřují místa, kde by se mohl pohybovat,“ uvedla v reakci na to pro iDNES.cz mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Policisté by tak měli pátrat také v okolí Prahy a Plzně. S oběma kraji středočeská policie na pátrání spolupracuje, dodala mluvčí.

„Hledaný Rudolf Navrátil je vysoký asi 182 centimetrů, hubené postavy. Obličej má oválného tvaru zúženého k bradě a hnědé oči. Vlasy má černé, krátce střižené a vousy upravené na strniště,“ doplnila.

Muž měl na soběv době odchodu šedé triko s krátkých rukávem, černé kalhoty a oranžovou reflexní vestu, uvádí policejní databáze. V současné době však není známo, co by mohl mít na sobě, upozornila Richterová.

Policejní manévry na Rakovnicku. Kriminalisté patrají po uprchlém vězni. (12. května 2022)

Typickým znakem je u hledaného podle mluvčí tetování, které má na obou nadloktí. Na levém má vytetovaný čínský znak a na pravém symbol srdce. „Co se týče mluvy, tak má špatnou výslovnost,“ doplnila.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: