iDNES.cz

Jak si zničit auto. Video silničářů varuje řidiče před hazardem poblíž sypačů

  16:46
Správa a údržba silnic Středočeského kraje zveřejnila videozáznam z palubní kamery sypače, jehož prostřednictvím upozorňuje na chyby řidičů, kteří na zasněžené silnici riskují a hazard mnohdy končí nehodou. Buď se auta srazí přímo se sypačem nebo skončí mimo vozovku.

Prostřednictvím videa zveřejněného na Facebooku se silničáři snaží upozornit řidiče, aby na sněhu nezkoušeli riskantní manévry ve snaze předjet vozy zimní údržby.

„Řidič sypače nejede pomalu ze svého potěšení ani proto, aby řidiče naštval, jede pomalu proto, že silnice musí ošetřit, aby byly sjízdné,“ píše SÚS v příspěvku. Na videu ukazuje, co se může stát na zledovatělé či zasněžené vozovce, když není řidič dostatečně pozorný. 

V první části videa je vidět, že se řidič pokusil sypač předjet, dostal však smyk, ocitl se před sypačem a narazil do plotu u domu.

„Měl celkem štěstí, v protisměru nejelo žádné vozidlo, nebyli v blízkosti žádní chodci, takže se naštěstí nikomu nic nestalo,“ komentují případ silničáři. 

V druhé části videa protijedoucí vůz čelně narazí přímo do radlice sypače.  Řidič osobního vozu totiž při objíždění nákladního auta se dřevem neviděl do protisměru a protože jel příliš rychle, nedokázal na namrzlé silnici včas zastavit.

„Může být v nadsázce návodem, jak si za dvě vteřiny zrychtovat celkem drahé auto,“ glosovali silničáři, kteří apelují na obezřetnost řidičů, kteří se ocitnou v blízkosti vozů zimní údržby. „Milí řidiči, jezděte v blízkosti našich sypačů s velkou opatrností,“ uzavírá SÚS.

Dodávka na dálnici D1 narazila do sypače, její řidič se zranil

Autor:
zpět na článek