Ze smrti motorkáře na D5 obvinili řidiče mercedesu, nezvládl předjíždění

  9:48
Středočeští policisté obvinili dvaapadesátiletého řidiče z usmrcení nedbalosti a neposkytnutí pomocí. O víkendu autem srazil motorkáře na dálnici D5 a ujel. Motorkář i přes pomoc ostatních řidičů na místě zemřel.

Na dálnici D5 na 26. kilometru ve směru na Prahu se v sobotu odpoledne srazilo osobní auto s motorkou. (16. května 2020) | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Nehoda se stala 16. května před osmnáctou hodinou na dálnici D5 u Zdic směrem na Prahu.

Za pomoci kamerového systému a svědků policisté po dvou dnech od nehody našli podezřelého řidiče stříbrného mercedesu, který motorkáře srazil.

„Kriminalisté podezřelého dvaapadesátiletého muže obvinili z trestných činů usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Za toto protiprávní jednání hrozí obviněnému muži nyní maximální trest odnětí svobody ve výši až 6 let,“ uvedla mluvčí berounských policistů Jana Šteinerová.

Řidič podle policie nezvládl řízení a při přejíždění z levého do pravého jízdního pruhu naboural boční částí vozidla do motorky tovární značky Yamaha.

Šestapadesátiletý motorkář vlivem nárazu přelétl přes motorku a narazil do dřevěné protihlukové stěny. Kolemjedoucí řidiči se mu snažili pomoct, ale do příjezdu záchranářů zemřel.

Škodu způsobenou na motorce policisté vyčíslili na 80 tisíc, poškození svodidel na 30 tisíc. K nehodě potřebují policisté vyslechnout další svědky.

„Veškeré informace k této dopravní nehodě uvítají policisté na službě kriminální policie a vyšetřování v Berouně nebo na telefonním čísle 606 665 995 nebo lince 158,“ informovala Šteinerová.

„Policie neustále apeluje na řidiče, aby za volant usedali odpočatí a při jízdě se plně věnovali řízení. Každý řidič by si měl uvědomit, že nedodržování předpisů v silničním provozu, ať už se jedná o riskantní a rychlou jízdu nebo užití alkoholu, či jiných návykových látek a nebo jiné porušení předpisů je velmi riskantní a bezohledné,“ dodala.

Autor: