iDNES.cz

Zdrogovaný muž seděl na mostě, zastavil železniční koridor i MHD na Žižkově

  10:20
Provoz pražské hromadné dopravy ráno na Žižkově narušil muž, který seděl na železničním mostě a chtěl z něj skočit. Vlaky směrem na Libeň a Vysočany kvůli tomu stály. Muže, jenž byl pod vlivem drog, si převzali policisté.

Zdrogovaný muž seděl na mostu nad Trocnovskou ulicí na pražském Žižkově.(1. srpna 2022) | foto: Google Street View

Hlášení o muži na mostě poblíž autobusového nádraží Florenc dostali policisté kolem 8. hodiny. Na místo hned vyjeli hasiči, policisté a záchranka.

„Poté, co policisté dorazili na místo, zjistili, že je muž pod vlivem psychotropních látek. Pořádně ani nevěděl, kde se právě nachází,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Muže se podařilo dostat z mostu nad Trocnovskou ulicí, poté si ho převzali záchranáři. Během zásahu však byla přibližně na hodinu ochromena doprava.

Byl pozastaven provoz vlaků z hlavního nádraží a Masarykova nádraží směrem na Libeň a Vysočany a narušen provoz autobusů linky 133, 135 a 207 na Žižkově. Kvůli zpožděním vlaků nejely ani návazné autobusové spoje v Klánovicích, Čelákovicích a Lysé nad Labem. Do běžného provozu se linky vrátily kolem 9:30 hod.

Pražská integrovaná doprava (PID) v pondělí v rámci akce „Den s dispečinkem“ výjimečně informuje na Twitteru o tom, co právě řeší Koordinační dispečink PID sídlící v pražských Letňanech. „Ten 24 hodin denně hlídá dopravu v celém středočeském regionu a předává informace cestujícím,“ uvedla PID. Zásah kvůli sebevrahovi je jedním z takových příběhů, které by za běžných okolností nezveřejnila.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek