Schůzku Prymuly a Faltýnka v restauraci vyřeší magistrát a hygiena

  10:34
Zakázanou návštěvu pražské restaurace, kde se proti předpisům sešli ministr Roman Prymlula a šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, bude řešit i pražský magistrát. Primátor Zdeněk Hřib na Twitteru uvedl, že se úředníci budou zabývat potrestáním fyzických i právnických osob, tedy i provozovatele podniku. Podle policie má z úřední povinnosti incident řešit i pražská hygiena.

Restaurace Rio’s na pražském Vyšehradě | foto: Petr TopičMAFRA

„Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio’s. I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně,“ napsal na sociální síť primátor.

Policie podle svého příspěvku na téže síti informace o problému zatím získala jen z veřejných zdrojů. „Věcně příslušnými správními orgány k prošetření této události jsou MHMP a KHS. Předpokládáme, že se věcí již zabývají z úřední povinnosti.“

Podle vyjádření primátora Hřiba na tiskové konferenci krizového štábu Prahy již na policii nějaké podněty přišly. 

„Až nám je předá, tak se rozběhne proces na magistrátu, kde samotné kroky realizuje odbor bezpečnosti,“ uvedl primátor. „My jsme správní řízení vedli i v první vlně. To znamená, že toto bude asi taková druhá vlna, protože případy tohoto typu se bohužel začínají množit,“ doplnil Hřib.

23.října 2020 v 09:25, příspěvek archivován: 23.října 2020 v 10:31

Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio's. I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně.

 „Zákony musí samozřejmě dodržovat každý člověk. S ohledem na dění jsme nuceni zahájit co nejdříve správní řízení, jak s jednotlivci, tak s právnickou osobou. Za porušování vládních nařízení hrozí pokuta od 20 tisíc do dvou milionů korun v případě jednotlivců, v případě právnické osoby je pokuta až do tří milionů,“ uvedl tiskový mluvčí MHMP Vít Hofman.

Restaurace na svém webu píše, že kvůli nařízení vlády je zavřená.

„Znovu jsme ale pro vás otevřeli alespoň okénko. Zastavte se za námi při zdravotní procházce Vyšehradem, těšíme se na Vás!“ píše. Na sociálních sítích čelí podnik posměchu lidí, kteří například žádají o rezervaci salonku či ironicky slibují podporu v nelehké době, kdy musí být restaurace zavřené, upozornila ČTK.

Autoři: ,