Po srážce aut na Nymbursku shořel trabant, řidiče z plamenů tahali svědci

  11:52,  aktualizováno  15:14
Na Nymbursku se dopoledne staly krátce po sobě dvě dopravní nehody. Mezi Sadskou a Zvěřínkem se srazila dvě osobní auta. Trabant shořel, jeho řidiče z plamenů tahali svědci nehody. O chvíli později a jen o několik kilometrů dále nabouralo auto do stromu, tři lidé se zranili.

První z nehod se stala kolem půl desáté. „Mezi obcemi Sadská a Zvěřínek se srazila dvě osobní vozidla. Po střetu nastal požár u jednoho z automobilů,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Lucie Nováková.

Fotogalerie

Řidiče z hořícího automobilu vytáhli náhodní svědci před příjezdem záchranářů. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Dva lidé utrpěli středně těžká poranění. Po nezbytné péči byl jeden pacient transportován sanitkou na chirurgii do nymburské nemocnice. Druhý letěl vrtulníkem do vinohradské nemocnice,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Petra Effenbergová.

Záchranáři na místě ošetřili ještě jednoho člověka, jeho stav nicméně nevyžadoval převoz do nemocnice.

Na místě nehody zasahovaly tři jednotky hasičů. „Po příjezdu na místo se hasiči zaměřili na likvidaci požáru pomocí vysokotlakého proudu. Zároveň začali s ošetřováním vážně zraněného a popáleného řidiče, což prováděli až do příjezdu zdravotnické záchranné služby,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Svoboda.

Alkohol policisté u řidičů na místě vyloučili dechovou zkouškou. Nehoda se stala silnici druhé třídy. Komunikaci policisté uzavřeli pouze kvůli přistání vrtulníku a kvůli odvozu zraněných. „Uzavírka netrvala tak dlouho, aby se musela stanovit objízdná trasa. Pak se to pustilo jedním jízdním pruhem,“ dodala Nováková.

Příčina a všechny okolnosti jsou nyní v šetření policistů. 

Nehoda obcemi Sadská a Zvěřínek (červené značky) a u Poděbrad (modrá)

Nehoda obcemi Sadská a Zvěřínek (červené značky) a u Poděbrad (modrá)

U Poděbrad auto narazilo do stromu

K další vážné nehodě vyjely všechny složky IZS na Nymbursko o hodinu a půl později.

U části Poděbrad Písková Lhota řidič nezvládl řízení a skončil s autem ve stromě, letěl pro něj vrtulník (16. listopadu 2019).

„Dnes v jedenáct hodin došlo k nehodě u Přední Lhoty, jednalo se o havárii osobního vozidla do stromu. V automobilu cestovali tři lidé. Na místě přistál vrtulník, který transportoval řidiče do pražské nemocnice. Další dva spolujezdce převezli záchranáři k ošetření do nemocnice,“ řekla policejní mluvčí.

U nehody zasahovaly tři jednotky hasičů, včetně hasičů z Poděbrad, kteří se vraceli od nehody u Sadské. Jednoho člověka museli hasiči z automobilu vyprostiti pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Zajistili místo pro přistání vrtulníku a pomohli s naložením pacienta.

Policisté nemohli u řidiče provést dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Silnice byla v místě nehody zcela uzavřena a policisté stanovili objízdné trasy. Nehodu vyšetřují nymburští dopravní policisté.

Autoři: ,