Lidé se tlačili před restaurací kvůli nízkým cenám, prý neslyšeli servírku

  17:10,  aktualizováno  19:07
Před restaurací na Jižním Městě se během poledne tlačily desítky lidí kvůli speciální akci na obědové menu. Na místo přijela městská policie a lidi upozorňovala na dodržování rozestupů.

Restaurace v Praze 11 oslavuje nízkými cenami, lidé se tlačili u okýnka. | foto: iDNES.cz

Nabídka hotových jídel za padesát korun přilákala v úterý k restauraci Šenkýrna Pražanka desítky lidí. 

V jednu chvíli se u výdejní okýnka shromáždilo až padesát lidí. Sice měli všichni roušky, ale nedodržovali dvoumetrové rozestupy. 

Důvodem slev je výročí, na které provozovna upozorňuje na svých stránkách. 

„Naše firma působí na gastronomickém trhu již přes 20 let a v úterý 23.2 oslavíme 4 roky od získání registrace naší ochranné známky Šenkýrna u úřadu průmyslového vlastnictví pro naše provozovny,“ píše se u nabídky denních jídel. 

Na shromažďování lidí byla upozorněna městská policie, která přítomné vyzvala k na dodržování aktuálních hygienických nařízení. 

23.února 2021 v 14:24, příspěvek archivován: 23.února 2021 v 15:20

Jíst se musí. Jídlo za 50 a covid k tomu z fronty zdarma. Podobné debility plus nutné víkendové lyžovačky a hned to máme denně 12k nakažených plus.

„U restaurace bylo při příjezdu hlídky asi 50 lidí, kteří nedodržovali povinné rozestupy. Lidé prý neslyšeli servírku, když vyvolávala čísla na vyzvednutí oběda. Strážníci upozornili přítomné lidi na nutnost dodržování vládních opatření a servírka slíbila, že bude mluvit hlasitěji,“ uvedla mluvčí strážníků Irena Seifertová. 

Podle mluvčí byla ostatní pravidla dodržena, pokutu nikdo nedostal.

Podle stránek senkyrna.cz trvá sleva až do 20 hodin. Fronty lidí se u výdejního okénka tvořily i okolo 16. hodiny, ale lidé tvořili větší rozestupy. 

Zlevněnou nabídku jídel dnes mělo všech pět restaurací, které spadají pod značku Šenkýrna, ale podle majitele nebyla v ostatních pobočkách situace vyhrocená tak, jako na Jižním Městě.

„Překvapila nás reakce některých lidí, protože jsem jim v těchto nelehkých časech chtěli udělat hlavně nějaké milé zpestření. Když bych někde viděl já hodně lidí na jednom místě, tak tam nejdu,“ řekl iDNES.cz majitel řetězce restaurací Šenkýrna Luděk Hanzlík.

 Zaskočilo je také, že si někteří přišli i pro dvacet jídel najednou. Dodal, že se jednalo o jednodenní akci, v příštích dnech budou ceny obědů opět standardní. 

Autor: