Prodavač řekl zákaznici, ať si nasadí respirátor. Vytáhla na něj obušek

  12:48
Zaměstnance prodejny v pražské Nerudově ulici ohrožovala v pondělí dopoledne agresivní žena. Odmítla si nasadit respirátor a na prodavače vytáhla teleskopický obušek. Po příjezdu městské policie se pokusila udeřit i jednoho ze strážníků.

Obsah batohu agresivní ženy. (3. května 2021) | foto: Městská policie

Žena začala být podle prodavače agresivní poté, co ji upozornil na povinnost zakrytí dýchacích cest. S teleskopickým obuškem v ruce mu vyhrožovala smrtí. Muž proto vytočil číslo 156 a na obranu si připravil také obušek.

„V okamžiku příjezdu hlídky městské policie se žena pohybovala před vchodem, rozhazovala věci z batohu kolem sebe a vulgárně napadala kolemjdoucí,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová. 

Ani při jednání se strážníky si žena ústa a nos nezakryla a pokračovala ve slovním napadáním. Jevila viditelné známky vlivu drog, k jejichž užívání se strážníkům následně i sama přiznala. 

Když se pokusila strážníka napadnout, skončila na zemi v poutech a do péče si ji převzali přivolaní záchranáři.

„Kromě teleskopického obušku u ní hlídka objevila šest kusů injekčních stříkaček, které strážníci uložili do speciálního kontejneru na nebezpečný odpad,“ dodala mluvčí.

Autor: