Třikrát mu zakázali řídit. Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v Praze

  10:32
Krátce po půlnoci na čtvrtek pronásledovali pražští policisté auto, které řídil muž se třemi zákazy řízení a pod vlivem alkoholu a drog. Muž následně na Praze 8 nezvládl řízení a naboural. Policistům se snažil utéct, ti ho však dopadli. V případě odsouzení mu hrozí tři roky vězení.

„Policisté z pohotovostní motorizované jednotky si ve čtvrtek krátce po půlnoci v Zenklově ulici v Praze 8 povšimli stříbrného vozidla Mazda, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět,“ popsala krajská mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Řidič nezvládl řízení a v ulici Pod Bání naboural do zaparkovaného auta. Z vozidla vystoupil a snažil se policistům utéct a ztratit v přilehlém sídlišti.

Policisté ho však doběhli a za použití donucovacích prostředků ho zadrželi. 

„Důvodů k ujíždění měl hned několik. Provedená dechová zkouška ukázala více než jedna a půl promile alkoholu v dechu a test na drogy byl pozitivní. Navíc lustrací policisté na místě zjistili, že několikrát soudně trestaný recidivista má uložené tři platné zákazy řízení do roku 2022,“ řekla Siřišťová. 

Sedmatřicetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě odsouzení hrozí až tři roky vězení. Případem se zabývají policisté z oddělení dopravních nehod.

Autor: